O przemysłowym skuwaniu posadzki mówimy wówczas, kiedy mamy do usunięcia wierzchnią warstwę posadzki na obiekcie wielkopowierzchniowym. Często klienci określają tę usługę również jako usuwanie czy skuwanie. Cel zawsze pozostaje ten sam – pozbycie się wierzchniej warstwy w celu położenia nowej.
Jakie powierzchnie można usuwać w sposób przemysłowy?
Nie ma znaczenia czy są to kafle, parkiet, wykładzina czy wylewka. Na dużych halach możemy zastosować przemysłową zrywarkę, która w szybki i łatwy sposób pozwoli usunąć zniszczoną powierzchnię. Najczęściej wykonujemy takie prace w centrach handlowych, centrach binesowo-konferencyjnych, w salach bankietowych czy na halach gimnastycznych.
W zależności od typu nawierzchni, która ma być usunięta, dobieramy odpowiednie narzędzia. Najczęściej sosowane są zdzieraki lub blachy.
Fot. 1-4 – Przemysłowe usuwanie różnych nawierzchni
Jaka jest specyfika przemysłowego usuwania posadzki?
Dysponujemy zrywarkami o zasilaniu gazowym, które stosujemy na otwartych przestrzeniach lub na halach o dobrej wentylacji jak również zrywarkami zasilanymi bateriami, które umożliwiają prowadzenia prac na obiektach zamkniętych, w których nie ma możliwości odpowiedniego wietrzenia.
Fot.5. Zrywarka zasilana bateriami, którą można stosować w zamkniętych pomieszczeniach.
Zerwałem posadzkę – co dalej?
Dzięki odpowiedniemu dopasowaniu narzędzi usunięcie wierzchnich powłok nie powoduje ubytków w posadzce, co często zdarza się przy tradycyjnym skuwaniu młotami elektrycznymi. Powierzchnię wystarczy lekko przeszlifować w celu usunięcia zanieczyszczeń i ujednolicenia jej.
Fot. 6-8. Usuwanie kleju, wykładziny i żywicy – zbliżenia.