Beton betonowi nierówny, podobnie jak posadzka posadzce 😉

Podejmując rozmowę na temat problemu do rozwiązania z posadzką określamy typ betonu, klasę, ustalamy cechy podłoża, często również prosimy o przesłanie zdjęć, wszystko po to, aby jak najlepiej postawić „diagnozę” i dobrać odpowiednią metodę obróbki betonu. Często otrzymujemy tylko informację, jaki efekt chce uzyskać klient i jaki kolejny etap prac planuje, po naszej stronie leży dobór optymalnej metody obróbki betonu oraz odpowiednich narzędzi. Wówczas najlepszym rozwiązaniem są oględziny posadzki u klienta, a w szczególnych przypadkach wykonanie próby. Cel pozostaje ten sam – wskazanie najwłaściwszego rozwiązania z uwzględnieniem harmonogramu prac odpowiadającemu potrzebom klienta!

Do dyspozycji mamy różnego rodzaju frezarki, szlifierki, śrutownice, zrywarki, a także narzędzia pneumatyczne i całą gamę elektronarzędzi. Różnią się one rozmiarami, sposobem zasilania oraz typem narzędzi ściernych. Jest w czym wybierać 😊

Na czym polega usługa próby?

Fot. 3. Obszary poddane różnym typom obróbki (śrutowanie, frezowanie, szlifowanie) – teraz wystarczy tylko podjąć decyzję, które rozwiązanie jest najbardziej optymalne.

Najprościej rzecz ujmując przywozimy różne frezarki, szlifierki i inne narzędzia dostępne w naszym parku maszyn, które z założenia powinny rozwiązać problem i na niewielkim fragmencie sprawdzamy, który typ prac daje pożądany efekt. Brzmi prosto, ale nie zawsze jest łatwo 😉 Bardzo często posadzka po wstępnej obróbce pokazuje „niespodzianki” w postaci zbrojenia rozproszonego lub warstwa wierzchnia okazuje się o wiele płytsza niż zakładano albo „odnajdujemy” w niej np. stare kotwy…

Często również beton zbyt mocno się wykrusza albo z kolei jest zbyt twardy niż zakładano i konieczny jest dobór innej technologii czy narzędzi. Dzięki temu, że mamy do dyspozycji różne typy maszyn, a co za tym idzie – różne rozwiązania, dobieramy to, które jest najbardziej odpowiednie pod względem pożądanego efektu, czasu realizacji oraz kosztów inwestycji.

 

Kto ponosi koszty wykonania oględzin i próby?

Koszty oględzin pozostają po naszej stronie. To inwestycja w relacji z Tobą i Twoją firmą 😊

Koszty próby natomiast są odliczane od właściwej realizacji.

Dlaczego warto wykonywać próby frezowania, szlifowania czy zrywania?

Próbę warto wykonywać przy zleceniach nietypowych lub w przypadkach, kiedy nie można jednoznacznie stwierdzić, która z metod przyniesie oczekiwany efekt. Dzięki próbie mamy pewność, że właściwa realizacja będzie przebiegać bez żadnego zaskoczenia dla obu stron, a posadzka poddana obróbce będzie mogła być – w zależności od potrzeb – oddana do eksploatacji lub poddana dalszej renowacji.

Fot. 6 Szlifierka i śrutownica przeznaczone do wykonania próby